PRX-T33

PRX-T33 boirewitalizacja bez użycia igły!

BEZBOLESNY I MAŁO INWAZYJNY ZABIEG DLA KAŻDEGO !!!
ŚWIATOWY BESTSELLER 2014!

PRX-T 33 to nowy produkt na rynku polskim i światowym służący do biorewitalizacji skóry. Jest to unikatowe połączenie znanych w medycynie substancji, kwasu TCA, wody utlenionej oraz kwasu kojowego. Działanie poszczególnych składników zostało wzmocnione przez wzajemną reakcję między sobą, przy wyeliminowaniu działań niepożądanych każdego z nich. I tak:

  • Kwas TCA 33% bez uszkodzenia skóry, co do tej pory nie było możliwe, stymuluje czynniki wzrostu fibroblastów, które dzięki H2O2 mają większe możliwości stymulacji receptorów. Wcześniej zabiegi z użyciem kwasu trójchlorooctowego wiązały się z dużym uszkodzeniem skóry i następującym po nim dość obfitym łuszczeniem skóry, które w większości przypadków zmuszało do pozostania pacjenta w domu. Ponadto duża bolesność zabiegu sprawiała, że kolejne zabiegi nie były tak chętnie wykonywane, a kuracja przez to niedokończona i w odczuciu pacjenta często nieudana.
  • Woda utleniona w tym preparacie ma za zadanie zwiększyć powinowactwo receptorów na działanie kwasu TCA, jak również ograniczyć jego głębokość penetracji i reakcje niepożądane. Jest także znana ze swych właściwości przyspieszających gojenie.
  • 5% kwas kojowy ma działanie rozjaśniające.

Wszystkie te cechy sprawiają, że zabieg z użyciem PRX-T 33 świetnie się sprawdza przy leczeniu takich defektów jak:

  • utrata napięcia skóry twarzy i ciała,
  • utrata świetlistości skóry , idealne dla „skóry palacza”,
  • skóra z cechami fotostarzenia,
  • blizny zanikowy w tym potrądzikowe,
  • czerwone rozstępy,
  • wspomagająco w leczeniu melasmy i łysienia.

Nieinwazyjność metody i jej bezbolesność sprawia, że zabieg zaczęto używać jako starter przed innymi zabiegami medycyny estetycznej zwiększając ich skuteczność, dlatego wykonuje się go przed : mikronakłuwaniem skóry - mezoterapią, Dermapenem ®, nićmi PDO, osoczem bogotopłytkowym oraz po zabiegu wypełniania zmarszczek z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Przebieg zabiegu:

Roztwór o konsystencji żelu wmasowywuje się w uprzednio oczyszczoną skórę, nakładając kolejne warstwy. W czasie zabiegu pacjent nie odczuwa żadnego pieczenia czy bólu. Po zabiegu nakłada się na skórę krem nawilżająco - kojący. Skóra jest widocznie napięta i obrzmiała lecz nie ma zaczerwienienia i można powrócić do normalnego funkcjonowania. Po zabiegu pacjentowi zaleca się stosowanie kremów nawilżających, a w miesiącach słonecznych także ochrony przeciwsłonecznej SPF 30.

Delikatne obrzmienie skóry utrzymuje się około 1-2 dni może towarzyszyć mu świecenie skóry , które bardzo łatwo można schować pod makijażem. Zabieg można powtarzać raz w tygodniu i zaleca się serię 3-5 zabiegów. Ze względu na swoją małą inwazyjność można go wykonywać o każdej porze roku – także w lecie.